به پیروی از صنعت خودرو؛ صنعت کشتیرانی میزان آلاینده ها را کاهش می دهد

صنعت کشتیرانی در جهان با پیشنهاد کاهش انتشار کربن مواجه شد، موضوعی که پیش از این توسط شرکت های بزرگ تولیدکننده خودرو محقق شد.

کمیته محیط زیست آیمو (IMO) امروز (دوشنبه) جلسه ای را در همین خصوص برگزار خواهد کرد تا طرح جهانی برای کاهش میزان آلایندگی کشتی ها را مورد بررسی قرار دهد. این جلسه در شهر لندن و مقر آیمو برگزار خواهد شد.

اگر صنعت کشتیرانی به سمت استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر نرود، تا سال ۲۰۵۰ میلادی سهم تولید گازهای کربنی این صنعت حدود ۵۰ درصد در دنیا خواهد شد. کشتی های کانتینری از سوختی استفاده می کنند که ۳۵۰۰ بار بیشتر از یک خودروی دیزلی گوگرد تولید می کند.

حمل ونقل دریایی بیش از ۹۰ درصد از سهم تجارت جهانی را به عهده دارد، اما در زمینه تولید و انتشار گازهای کربنی هیچ دستورالعمل خاصی ندارد.

این در حالی است که مطابق پروتکل کیوتو در سال ۱۹۹۷ میلادی مسوولیت نظارت بر تولید انتشار گازهای کربنی را به آیمو سپرده شده و سازمان ملل نیز مسوول بخش حمل ونقل دریایی است. در این پروتکل که به وسیله کشور نروژ مطرح شده، پیشنهاد می دهد که تولید گازهای گلخانه ای باید تا سال ۲۰۵۰ میلادی، ۵۰ درصد کاهش یابد.

در جلسه روز دوشنبه کمیته حفاظت از محیط زیست آیمو، پیش بینی می شود که طرح کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان ۷۰ تا ۱۰۰ درصد مطرح شود.

البته این طرح مخالفانی همچون پاناما، برزیل و سایر کشورهای وابسته به درآمد حاصل از حمل ونقل دریایی داشته است. چرا که آنها معتقدند تصویب یک طرح فوری و شتابزده می تواند به اقتصاد صنعت حمل ونقل دریایی آسیب وارد کند. این در حالی است که موضوع حمل ونقل در توافقنامه پاریس از دستور کار خارج شده بود.

کریستیانا فیگورس، مذاکره کننده ارشد سازمان ملل در امور تغییرات اقلیم و آب وهوایی و پایه گذار توافقنامه پاریس در این خصوص به خبرنگار بی بی سی گفت:« تاکنون برخی از کشورها اقدامات مناسب را انجام داده و قدم های موثری را در این راه برداشته اند. یکی از مواردی که اخیرا اعلام شد که جالب به نظر می رسید خرید ۲۰۰ فروند کشتی جدید توسط کشور کره جنوبی بود، کشتی هایی که ۳۰ درصد بزرگ تر و کارآمدتر هستند. این مسئله می تواند به روند کاهش تولید گازهای گلخانه ای کمک کند.»

کشتی های بزرگ کنونی می توانند تا ٢٣ هزار teu  کانتینر را در خود جای بدهند. با این حال، خانم فیگورس اعلام کرد که همه کشورها و شرکت ها قادر به خرید این نوع کشتی ها نیستند و صندوق بین المللی پول و موسسه های اعتباری بین المللی باید به کشورهای در حال توسعه کمک کند.

/سی نیوز

مطالب مرتبط