رتبه دوم ترانزیت کشوری برای مرز پرویزخان

مرز پرویزخان با سهم 16 درصدی از حجم کل کالاهای ترانزیتی به داخل کشور  در سال گذشته دومین مرز فعال کشور در زمینهٔ ورود کالاهای ترانزیتی شناخته شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: این مرز در سال گذشته 16 درصد از حجم کل کالاهای ترانزیتی به داخل کشور را به خود اختصاص داد.

بهمن خسروانی با اشاره به ترانزیت یک‌میلیون و 450 هزار و 272 تن کالا در سال گذشته از این مرز، افزود: مرز پرویزخان سال گذشته دومین مرز فعال کشور در زمینهٔ ورود کالاهای ترانزیتی شناخته شد.

او به افزایش 19 درصدی ترانزیت نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: پس از بندر شهید رجایی، مرزهای پرویزخان، بازرگان و باشماق به ترتیب با 16 و 10 درصد به‌عنوان فعال‌ترین مرزهای کشور در امر ورود کالاهای ترانزیتی به شمار می‌روند، به‌طوری‌که 71 درصد از حجم ترانزیت کل کشور به این مرزها اختصاص دارد.

خسروانی افزود: بیش‌ترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور به مسیر پرویز خان – بندر امام با جابجایی یک‌میلیون و 450 هزار و 272 تن کالا اختصاص دارد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه نیز به رشد 56 درصدی ترانزیت کالا ازنظر ارزش از مرز پرویزخان نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: عمده کالاهای ترانزیت خارجی ورودی به گمرک پرویزخان را مازوت، نفتا و کاندانسیت بوده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه نیز درباره این مرز گفت: سال گذشته 34 میلیون لیتر سوخت به ارزش 435 میلیارد ریال در جایگاه‌های مرزی پرویزخان فروش رفته است.

به گزارش ایرنا، مرادحاصل مرادی گفت: بر اساس ارقام ذکرشده، فروش نفت گاز در جایگاه‌های سیار پرویزخان در سال گذشته نسبت به سال 95، ازنظر ریالی 65 و ازنظر حجم 52 درصد افزایش داشته است.

او گفت: 88 هزار لیتر بنزین به شیوه باک پر در مرز پرویزخان در سال گذشته جابه‌جا شد که نسبت به بازه زمانی سال 95؛ حدود 13 درصد رشد داشته است.

/تین‌نیوز

مطالب مرتبط