مشکلی که صنعت حمل ونقل آمریکا با آن روبرو شده است؛ کمبود ۵۰ هزار راننده کامیون در جاده های آمریکا

شرکت های حمل ونقل و شرکت های توزیع در آمریکا اخیرا با مشکل بزرگی مواجه شده اند. کمبود راننده کامیون باعث شده تا صنعت داخلی حمل ونقل در آمریکا منتظر روزهای سخت باشد.

به نقل از سی ان.بی.سی، مدیران انجمن حمل ونقل آمریکا  عنوان کرده اند که با کمبود ۵۰ هزار راننده کامیون در سراسر کشور مواجه شده اند. این کمبود همزمان به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان فشار وارد می کند. شرکت ها نمی توانند محصولات شان را به بازار برسانند و از سوی دیگر، مشتری ها و مصرف کننده ها به دلیل کاهش کالا در بازار متحمل هزینه های بالاتری می شوند.

به دلیل بروز این مشکل در صنعت حمل ونقل، شرکت آمازون عنوان کرد که هزینه اشتراک یک ساله خود را از ۹۹ دلار به ۱۱۹ دلار افزایش می دهد. چرا که هزینه های حمل ونقل نسبت به گذشته تغییر داشته است.

اما کمبود راننده به دلیل افزایش خریدهای آنلاین نیست. باب کاسلو، یکی از کارشناسان اقتصادی می گوید که مسائل مختلفی در این کمبود دخیل هستند که باید به آنها پرداخته شود:« ما یک مشکل جمعیتی داریم. کامیون ها بیش از ۷۰ درصد از سهم حمل ونقل داخلی را به خود اختصاص داده اند. میانگین سنی راننده ها هم بالا رفته و تمایل ورود خانم ها به این شغل زیاد نیست.»

نگاه واقع گرایانه این است که شغل رانندگی کامیون جذابیتی برای بسیاری از مردم ندارد. آنها ساعت ها در داخل جاده ها به رانندگی مشغولند، مجبورند دور از خانواده باشند و جای خواب شان هم داخل کامیون شان است.

فناوری جدید هم به کمک راننده ها آمده تا ساعت فعالیت آنها را محدودتر از گذشته کند. این عوامل باعث شده تا اکنون، صنعت حمل ونقل آمریکا با کمبود راننده کامیون مواجه باشد.

/سی نیوز

مطالب مرتبط