مدیرعامل هما خواستار شد: حمایت یاتا از صنعت هوایی ایران در مقابل تحریم ها/ انتخاب ایران به عنوان عضو نمونه یاتا در برقراری مساوات جنسیتی

به نقل از روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، فرزانه شرفبافی که برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست یاتا در سیدنی استرالیا به سر می برد، این سخنان را در دیدار با دبیرکل یاتا مطرح کرد.

در این نشست تاکید شد مواضع شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایمنی، امنیت و پایداری در صنعت برای مدیران ارشد یاتا روشن و مورد پذیرش است اما این شرکت ها برای توسعه همکاری ها و حمایت از هما از منظر ایمنی پروازها و حفظ بشردوستی به بررسی بیشتر و یافتن راهکارهایی نیازمندند که مورد تحریم آمریکا قرار نگیرند

هما که تنها شرکت هواپیمایی از جمهوری اسلامی ایران حاضر در این دور نشست های یاتا بود، به عنوان تاییدکننده تغییرات آرتیکل یاتا انتخاب شد.

همچنین اکبر الباکر مدیرعامل قطر ایرویز، به عنوان رییس شورای حکام یاتا انتخاب و به مدت یک سال منصوب شد.

در نشست شرفبافی با مدیران عامل شرکت های هواپیمایی بزرگ جهان بویژه اکبر الباکر، به موضوع هندلینگ پروازهای قطر در ایران اشاره شد.

وی در دیدار با برخی دست اندرکاران صنعت هوایی و شرکت های اجاره دهنده هواپیما، بر ضرورت حمایت فعالان صنعت از توسعه فعالیت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

اعضای یاتا شامل 260 شرکت هواپیمایی می شود که دارای پروازهای منظم برنامه‌ای خارجی بوده و دولت آنها عضو سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) باشد.

یکی از موضوع های مطرح هفتاد و چهارمین نشست یاتا، ضرورت توجه به برابری جنسیتی در صنعت حمل و نقل هوایی بود. در این نشست اعلام شد فقط ۱۵ خانم توانسته اند به سمت مدیرعاملی ۲۶۰ ایرلاین عضو یاتا برسند که هما به عنوان نماینده ایران، از این منظر به عنوان نمونه در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا معرفی شد.

با تصویب اعضای یاتا، کره جنوبی به عنوان میزبان اجلاس هفتاد و پنجم اعلام شد.

/پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

مطالب مرتبط