استاندار مازندران خبر داد: مذاکره با سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی به منظور توسعه متوازن استان مازندران/ تداوم روند تکمیل و تجهیز زیرساخت‌های بندری، ریلی و حمل و نقل زمینی

محمد اسلامی استاندار مازندران درباره ارزیابی خود از مجموعه اقداماتی که در بنادر شمالی کشور انجام شده است گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در طی چهار سال گذشته نسبت به تکمیل و تجهیز بندر امیرآباد اقدام کرده است و با پشتیبانی‌هایی که طی سال‌های گذشته انجام شده بود، خط آهن به بندر امیر آباد متصل شد.

استاندار مازندران ادامه داد: مجموعه اقدامات انجام شده در استان سبب شده تا جاده‌های مواصلاتی به شریان‌های اصلی متصل شوند و اینکار با تاکیدی که مجموعه وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران داشت و متعهد کردن آنها در حال انجام است که با اینکار ظرفیت حمل و نقل افزایش یافته و سهولت در حمل و نقل نیز ایجاد خواهد شد که با اینکار عملا توسعه متوازن را شاهد خواهیم بود.

اسلامی افزود: در کنار این اقداماتِ سازمان بنادر و دریانوردی، دو خطه‌کردن و برقی‌کردن خط آهن تهران- شمال، توسط راه‌آهن در مجموعه وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است که در این رابطه نیز شاهد هستیم که قراردادها منعقد شده‌اند.

این مقام مسئول استانی خاطرنشان کرد: تجهیز و تکمیل بندر، ایجاد قابلیت‌های حمل و نقل زمینی و ایجاد حمل و نقل ریلی  و توسعه ریلی که شامل برقی‌کردن خطوط آهن بوده و تا اینچه‌برون هم خواهد رفت مجموعه اقدامات قابل تقدیر وزارت راه و شهرسازی در تکمیل کریدور شمال- جنوب است که در منطقه شمال کشور انجام شده است. همچنین برای تکمیل موارد فوق با یک تامین مالی کننده بین‌المللی به صورت مشترک در حال رایزنی و مذاکره هستیم.

وی همچنین در بیان مجموعه اقداماتی که استان مازندران در رابطه با سفرهای تابستانی در اسکان خودروها، اسکان مسافران، رونق گردشگری و ساماندهی به گردشگران، ایجاد شرایط مناسب برای حمل و نقل در جاده‌های درون و برون‌شهری استان در دستور کار دارد، گفت: سه اقدام به صورت موازی و به عنوان سیاست، رویکرد و به عنوان پروژه‌های مورد حمایت در دستور کار قرار دارد. از جمله آنها، پیگیری راه‌آهن سریع‌السیر برقی در حمل و نقل ریلی برای کاهش زمان سفر است. توسعه آزادراه‌ها و همچنین توسعه و تامین زیرساخت‌های گردشگری که شامل ایجاد مراکز اقامتی، سیاحتی و گردشگری است در دستور کار استان قرار دارد.

اسلامی از مذاکره با سرمایه گذاران داخلی و بین المللی برای تحقق سه هدف یاد شده خبر داد و گفت: برای توسعه استان در حال جذب سرمایه‌گذار هستیم.

/پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

مطالب مرتبط