رشد 38 درصدی میزان جا به جایی کالا در استان خراسان جنوبی

رییس اداره حمل‌ونقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، گفت: میزان تناژ جابه‌جاشده در این مدت 29 درصد و سفرهای کامیونی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد رشد داشته است.

به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی، هادی حیدری افزود: در این مدت، بیش از 543 هزار و 683 تن کالا از طریق بیش از 33 هزار و 303 سفر کامیون و وانت‌بار در سطح استان به مقاصد درون و برون استان جابه‌جاشده است.

حیدری خاطرنشان کرد: عمده کالاهای جابه‌جاشده از مبدا استان به ترتیب، انواع سیمان کیسه‌ای، زغال‌سنگ، سنگ سنگ‌بری، انواع کاشی و خاک معدنی است.

وی افزود: در حال حاضر، تعداد 8546 نفر راننده حمل‌ونقل کالای استان با استفاده از 4601 دستگاه انواع کامیونت، کامیون، تریلی و وانت‌بار فعالیت می‌کنند.

ریس اداره حمل‌ونقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی، عمر متوسط ناوگان حمل‌ونقل کالای استان را 12/9 سال عنوان کرد که نسبت به ناوگان حمل‌ونقل کالای کشور جوان‌تر است.

وی افزود: عمر متوسط ناوگان وانت‌بار 7/7 سال است که نسبت به عمر ناوگان وانت‌بار کشور جوان‌تر بوده و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

/تین‌نیوز

مطالب مرتبط