تخلیه و بارگیری ۱.۷میلیون تن کالا در بنادر قشم

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم، از تخلیه و بارگیری بیش از ۱, ۷ میلیون تن انواع کالا نفتی و غیرنفتی و ترابری ۴.۲ میلیون نفر سفر در بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج‌فارس طی سه‌ماهه اخیر خبر داد.

به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، علی اشتری ضمن تشریح آمار عملکرد بنادر قشم طی دوره زمانی سه‌ماهه نخست سال ۹۷ گفت: طی این مدت، یک‌میلیون و ۷۱۴ هزار و ۷۴۳ تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این رقم یک‌میلیون و ۶۸۸ هزار ۴۱۳ تن مربوط به کالای غیرنفتی و ۲۶‌هزار و ۳۳۰‌تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

صادرات و واردات بیش از ۷۳ هزار تن کالا

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم از صادرات و واردات حدود ۷۳ هزار و ۴۶۶ تن کالای غیرنفتی در بنادر این جزیره طی مدت یادشده سخن به میان آورد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵‌هزار و ۸۴۳ تن کالای صادراتی و ۳۷ هزار و ۶۲۳ تن محموله وارداتی طی این مدت صورت گرفت.

اشتری حجم عملیات کاپوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر این جزیره را بالغ‌بر ۱, ۶ میلیون تن اعلام کرد.

ترابری ۴.۲ میلیون نفر سفر

این مقام مسئول همچنین به کارنامه فعالیت‌های مسافری در جزیره قشم نیز اشاره کرد و گفت: ترابری چهار میلیون و ۱۸۲ هزار و ۵۹۱ نفر – سفر در بنادر مسافری قشم به ثبت رسید.

تخلیه و بارگیری حدود 4, 2 TEU کانتینر

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم عنوان کرد: طی این مدت ۲ هزار و ۴۷۸ TEU کانتینر در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد.

وی از ترابری ۷۶۷ هزار و ۵۳۴ دستگاه خودرو از طریق بنادر لافت و پهل در جزیره قشم سخن به میان آورد.

/تین‌نیوز

بازدید: 0

مطالب مرتبط