تامین سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی

معاون فنی و نگهداری اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، از خرید سه دستگاه دیزل‌ژنراتوردریایی و ساخت قطعات تجهیزات بندری و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری در بندر نوشهر خبر داد.

 به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، محسن مصطفایی با اعلام این مطلب افزود: به‌منظور ارتقا کیفیت و افزایش بهره‌وری تجهیزات تخلیه و بارگیری و در راستای پیروی از سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی درزمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، این اداره‌کل، ساخت و بومی‌سازی قطعات جرثقیل‌ها، لیفتراک‌ها و کلیه ادوات بندری را در دستور کار خود قرار داده است.

 وی افزود: در این راستا، قطعاتی چون جک استقرار جرثقیل A۳۰۰، هوزینگ ترموستات موتور و… که درمجموع ۶۳ قلم قطعه در انواع مختلف طی سال ۹۶ با بیش از هزار نفر-ساعت کار تخصصی طراحی و ساخته شد که در حال بهره‌برداری است که علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی و افزایش دانش‌فنی همکاران، این امکان نیز وجود دارد که دانش فنی کسب‌شده در اختیار سایر بنادر و سازمان‌ها قرار گیرد.

 معاون فنی و نگهداری اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، همچنین از خرید سه دستگاه دیزل ژنراتور لایروب ارس خبر داد و گفت: به‌منظور افزایش بهره‌وری و ارتقا سطح ایمنی و افزایش طول عمر لایروب ارس، سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی شامل موتور دیزل با مشخصات AD۱۵۸TIF – DOOSAN مدل ژنراتور MECCALTE ۳۲۰ kVA دیزل ژنراتور کوپله فابریک شرکت GREENPOWER ایتالیا بااعتباری بالغ‌بر ۱۷‌میلیارد ریال خریداری شد.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به قدمت ژنراتورهای فعلی لایروب ارس و عدم امکان تعمیرات، ژنراتورهای جدید خریداری شد که وظیفه تامین برق موردنیاز شناور با توان هر دستگاه ۳۲۰ kva بر عهده خواهد داشت.

 مصطفایی بابیان این‌که این اقدام براساس استانداردهای موسسات رده‌بندی (IACS) و الزامات کنوانسیون‌های بین‌المللی دریایی (IMO) صورت گرفته است گفت: با نظارت کارشناسان واحد فنی و مهندسی اداره‌کل، عملیات نصب و راه‌اندازی ژنراتورها به‌زودی آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط