آخوندی خبر داد: آخرين وضعيت تكميل ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره)/ اتصال بزرگترین فرودگاه ایران از طریق ريل به بنادر جنوب و شمال

« عباس آخوندی » در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: وزارت راه وشهرسازی تلاش می‌کند تا ترمینال سلام هرچه زودتر افتتاح شود.

فرودگاه امام خمینی( ره ) در ۳۵ کیلومتری تهران یکی از بزرگترین فرودگاه های منطقه است و سالیانه بیش از هشت میلیون نفر مسافر از این فرودگاه تردد می کنند.

طبق برنامه ریزی های شرکت شهر فرودگاه های امام خمینی ( ره ) قرار است با تکمیل ترمینال سلام ظرفیت تردد مسافر از این فرودگاه سالیانه به حدود ۱۵میلیون نفر افزایش یابد.

فرودگاه امام ( ره ) به عنوان بزرگترین فرودگاه ایران قرار است به شبکه ریلی و جاده ای و از طریق راه آهن به بنادر جنوب و شمال کشور مستقیم متصل شود و همچنین قرار است نحوه طراحی به گونه ای باشد تا در مسیر قطار سریع السیر تهران- قم – اصفهان قرار گیرد.

افتتاح ترمینال مسافری جدید فرودگاه بین‌المللی امام(ره) با عنوان «ترمینال سلام» و آغاز ساخت ترمینال مسافری ایران‌شهر در این فرودگاه، ایران به سوی تبدیل شدن به هاب منطقه گام برخواهد داشت .

پیش از این وزیر راه وشهرسازی از برنامه افتتاح ترمینال سلام فرودگاه امام ( ره) در تابستان امسال خبر داده بود.

/ایرنا

بازدید: 0

مطالب مرتبط