الگوی مراکز لجستیکی کشور تصویب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب الگوی مراکز لجستیکی کشور در شورای‌ عالی ترابری خبر داد.

به نقل از صداوسیما، محمد راستاد از بنادر به‌عنوان مهم‌ترین مراکز لجستیکی  کشور یاد کرد و گفت: مطابق این مصوبه، سازمان بنادر و دریانوردی به‌عنوان مسئول و متولی مراکز لجستیکی بندری انتخاب شد.

او تاکید کرد: هیچ نقیصه‌ای به لحاظ زیرساختی و روبنایی ازجمله تجهیزات در بنادر ایران در مقایسه با بنادر منطقه وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از انجام ۹۳ درصد تجارت کشور از مبادی بندری اشاره کرد و گفت: جایگاه بنادر در عملیاتی‌سازی مدیریت زنجیره تامین  ویژه است و معضلات لجستیکی بنادر حتی از طریق اصلاح قوانین و مقررات باید حل شود.

راستاد گفت: توسعه حمل‌ونقل چندوجهی در بنادر تجاری کشور را زمینه ارتقای شاخص‌های لجستیکی است.

او ادامه داد: در شرایط تحریم و با محدود شدن مبادلات بانکی که منجر به افزایش هزینه ها می شود، باید به هر طریق دیگری هزینه ها را کاهش دهیم و افزایش هزینه‌ها در حوزه اقتصاد کلان را با راهبرد زنجیره حمل و نقل جبران کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: باید به دنبال ایجاد ساختار مناسب در بنادر برای رفع مشکلات و کاستی‌های اجرای عملیات لجستیک و زنجیره تامین باشیم.

راستاد در ادامه  گفت: در وضعیت کنونی، مقوله لجستیک و زنجیره تامین به قدری برای اقتصاد خرد و کلان کشور حیاتی است که به نظر می‌رسد هیچ خط قرمز و محدودیتی برای آن نباید قائل شد.

او به لزوم وجود شبکه‌ای به هم پیوسته و یکپارچه در زنجیره تامین تاکید کرد و گفت: با هر ابزار و ظرفیتی که در کشور موجود است، وضعیت مدیریت زنجیره لجستیک را بهبود ببخشیم.

/تین‌نیوز

بازدید: 2

مطالب مرتبط