رونمایی از کامیون خودران، تمام برقی و بدون کابین راننده

کامیون حمل الوار خودران و تمام برقی در فستیوال Goodwood در معرض دید عموم قرار گرفت.

کامیون تمام برقی و خودران حمل الوار به‌عنوان استارت آپی از شرکت سوئدی اینراید Einride در نمایشگاه Goodwood معرفی شده است.

کامیون T-log یک کامیون خودران است که تمام توان خود را از باتری گرفته و تمام برقی محسوب می‌شود. طراحی آن نیز به گونه‌ای است که مقاومت لازم برای پیمایش در شرایط سخت طبیعت (نظیر جنگل‌ها) را دارد.

توان این کامیون از پلت‌فرم خودران Nvidia Drive تامین می‌شود و جزو وسایل نقلیه خودران دسته 4 دسته‌بندی می‌شود.

این کامیون دارای کابین راننده نیست اما امکان کنترل از راه دور در مواقع لزوم فراهم شده است که البته از فاصله چند صد مایلی نیز امکان‌پذیر است.

اینکه این کامیون به‌صورت کنترل از راه دور ساخته شده است باعث شده به دلیل حذف کابین راننده، کامیون کوچک‌تر از حالت معمول باشد. بنابراین علاوه بر کاهش وزن و هزینه ساخت امکان بارگیری را افزایش داده و همچنین  قدرت مانور و انعطاف‌پذیری آن در حرکت را  نیز افزایش داده است.

کابین راننده یکی از پرهزینه‌ترین قسمت‌های یک کامیون است که با حذف آن هزینه داشتن اپراتوری که همیشه داخل آن باشد نیز مرتفع شده است. در این کامیون، راننده با شخصی که امکان مانیتور و کنترل از راه دور را داشته باشد جایگزین شده است و با توجه به اینکه شخص مذکور می‌تواند در آن واحد چندین کامیون را تحت کنترل داشته باشد نهایتا منجر به کاهش هزینه خواهد شد.

این کامیون مجهز به هر دو نوع  دوربین رادار و لیدار است  که امکان رصد 360 درجه‌ای را بدون هیچ‌گونه نقطه کور برای اپراتور فراهم می‌کند.

این کامیون همچنین یک باتری 300 کیلوواتی دارد که امکان پیمایش 120 مایل را با بار 16 تنی فراهم می‌کند.

کمپانی اینراید Einride امیدوار است که  این مدل کامیون  T-log را تا سال 2020 در جاده‌ها فعال کند.

/تین‌نیوز

بازدید: 1

مطالب مرتبط