گزارش اولیه یک پژوهش جهانی نشان می دهد؛ کانتینری ها، پیشگام در حفظ محیط زیست

گزارش اخیر مرکز شبکه غیرانتفاعی کسب وکار جهانی نشان می دهد که کشتی های کانتینری ۲۲ شرکت کریرلاینر معروف در دنیا توانسته اند به میزان قابل توجهی از تولید گاز دی اکسیدکربن بکاهند و اینگونه به حفظ محیط زیست کمک کنند.

به نقل از سایت  ship-technology، عوامل انتشاردهنده گاز دی اکسیدکربن در خطوط تجاری شامل اطلاعاتی از ۳۲۰۰ فروند کشتی کانتینری از ۲۲ شرکت معروف کریرلاینر اقیانوسی است.

مطابق این گزارش، متوسط انتشار  CO2 در هر کیلومتر توسط این ۲۲ شرکت که بیش از ۸۵ درصد حمل ونقل کانتینری جهان را به خود اختصاص داده اند از سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون کاهش داشته است.

از سال ۲۰۰۹ میلادی میزان انتشار گازهای گلخانه ای در هر مسیر حرکتی کشتی های کانتینری به میزان ۳۷.۱ درصد کاهش داشته است. با این وجود، نوآوری و مشارکت در تشکیل زنجیره ارزش برای دستیابی به اهداف بلندپروازانه ای که توسط سازمان بین المللی دریایی  (IMO) معین کرده، ضروری به نظر می رسد.

مطابق دستورالعمل های سازمان بین المللی دریایی، تا سال ۲۰۵۰ میلادی تمام کشتی های بین المللی باید به میزان قابل توجهی از تولید گازهای گلخانه ای خود بکاهند و اقدامات موثر در زمینه بهره مندی از فناوری های نوین می تواند به این امر کمک کند.

/سی نیوز

مطالب مرتبط