بازدید وزیر راه و شهرسازی از ترمینال گالری سلام

به گزارش پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) (IKACNews)؛ دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به همراه جمعی از معاونان این وزارت خانه، مقیمی استاندار تهران و  مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی ظهر امروز 22 شهریورماه از بخش های مختلف ترمینال گالری سلام واقع در فرودگاه بین المللی امام (ره) بازدید
کردند.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: اتفاق بزرگی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در حال انجام است و با افتتاح ترمینال سلام ظرفیت فرودگاه به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر مسیرهای پیشین، دسترسی مردم از جاده ساوه به ترمینال سلام و فرودگاه امام (ره) باز خواهد شد.

دکتر آخوندی با اشاره به اینکه کارهای ترمینال سلام به صورت هوشمند انجام خواهد شد، گفت: کانترهای ترمینال سلام، بار همه ایرلاین ها را پذیرش می کنند و هیچ تفکیک باری در بدو ورود برای مسافر وجود ندارد، لذا مسافر به جای یک یا دو کانتر محدود و ایستادن در صف، 52 انتخاب خواهد داشت و بار مسافران در بارانداز به صورت هوشمند تفکیک خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در فاصله کمتر از 10 متر از کانترهای پذیرش بار و گذرنامه، بازرسی مسافران انجام خواهد شد و پس از آن هر فردی می تواند آزادانه از بخش های مختلف فرودگاه برای خرید، استراحت، سوار شدن به هواپیما و … استفاده کند و محدودیتی برای دسترسی وجود نخواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مسیر تردد عابر از خودروها در ترمینال سلام به طور کامل جداسازی شده و بنابراین هیچ عابری در معرض خطر تصادف با وسیله نقلیه قرار نمی گیرد.

دکتر آخوندی با بیان اینکه فضای کافی برای پارکینگ در ترمینال سلام تعبیه شده است، افزود: مسافر در بدو ورود در محیط باغ ایرانی قرار می گیرد و می تواند از این فضا استفاده کند.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه دائمی آثار هنری ایران در ترمینال – گالری سلام گفت: در هر گوشه ترمینال یک اثر هنری از بهترین هنرمندان ایران نصب خواهد شد، لذا مسافر وقتی وارد فرودگاه می شود، در یک فضای صنعتی و خشن قرار نمی گیرد و می تواند محیط مهربان ایرانی را لمس کند و از آن لذت ببرد.

دکتر آخوندی ادامه داد: نام ترمینال را سلام گذاشتیم، به این مفهوم که هر مسافری که وارد فرودگاه می شود، این ترمینال به نمایندگی از ملت ایران به او سلام می کند و هر فردی که از کشور خارج می شود با سلام بدرقه شده و مردم برای او آرزوی سلامتی می کنند.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: تلاش کرده ایم سیستم های جت وی و پل هوایی ترمینال سلام تا جای ممکن با تجهیزات ایرانی و بومی ساخته شود و می توانیم ادعا کنیم که یک تیم طراحی، ساخت و اجرای فرودگاه را در ایران
تربیت کردیم.

دکتر آخوندی یادآور شد: هواپیماهای غول پیکر می توانند به پل های هوایی طراحی شده در ترمینال سلام متصل شوند و بزرگ ترین هواپیماها در این فرودگاه امکان نشست و برخاست دارند و می توانند از طریق پل تلسکوپی به
مسافران خود ارائه خدمت کنند. وی در پایان گفت: ساخت ترمینال سلام بیش از 95 درصد پیشرفت داشته است و امیدوارم که در کمتر از دوماه آینده این ترمینال آماده افتتاح شود و آن را به مردم ایران تقدیم کنیم.

مطالب مرتبط