۴۰ واحد صنعتی به خطوط ریلی متصل می‌شوند

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش بینی می‌شود سال جاری در مجموع ۴۰ واحد صنعتی کشور به خطوط ریلی متصل شوند.

به نقل از ایرنا، بابک احمدی در حاشیه بهره برداری ۲ طرح در کاشان در گفت و گو با خبرنگاران اتصال مجموعه صنایع به خطوط ریلی را حلقه مفقوده این بخش تجاری کشور برشمرد.

وی اظهارداشت: با اجرای این خطوط ریلی نزدیک به ۲۰ میلیون تن ظرفیت بار جدید از جاده‌ها به روی حمل و نقل ریلی کشور افزوده می شود.

به گفته وی نزدیک به ۵۸ کیلومتر خط ریلی تا پایان سال جاری به مجموعه صنایع کشور متصل خواهد شد.

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتصال خط ریلی به شرکت سایپا سیتروئن در کاشان خبر داد و اضافه کرد: مقدمات این طرح با مدیران شرکت، فرماندار و مسئولان محلی انجام شده است.

وی ادامه داد: منابع دولتی در شرایط کنونی پاسخگوی نیاز طرح های عمرانی در کشور نیست و راه آهن جمهوری اسلامی موظف به بهره‌گیری از توان بخش خصوصی در اجرای برخی از طرح‌ها است.

احمدی از اصفهان به عنوان یکی از استان‎های برخوردار در زمینه حمل و نقل ریلی نام برد و یادآور شد: نزدیک به ۱۵ درصد از مجموع بار ریلی کشور در این استان جا به جا می‌شود.

گفتنی است، طرح خط ریلی و گمرگ اختصاصی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در آیینی با حضور معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسئولان شهرستانی به بهره برداری رسید.

این طرح‌ها با صرف ۸۲ میلیارد ریال اعتبار به صورت مشارکتی از سوی راه آهن و شرکت فولاد امیرکبیر اجرایی شد. کاشان با بیش از یک هزار واحد تولیدی و صنعتی در نزدیکی ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

بازدید: 5

مطالب مرتبط