طی ۶ ماهه سال ۹۷: بالغ‌بر ۴ میلیون و ۹۴۹ هزار تن كالا از مرزهای كشور ترانزیت شد

بیش از ۴ میلیون و ۹۴۹ هزار تن كالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی كشور در ۶ ماه سال جاری ترانزیت شد كه این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است.

 به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، رضا نفیسی مدیركل دفتر ترانزیت و حمل نقل بین‌المللی این سازمان با اعلام این خبر، افزود: طی مدت مذكور از مجموع كالاهای ترانزیت شده، یک‌میلیون و ۹۳۶ هزار تن را مواد نفتی و ۳ میلیون و ۱۲ هزار تن را مواد غیرنفتی تشكیل داده‌اند كه عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی كالاهایی نظیر مواد سوختی، قطعات یدكی، انواع پنبه، محصولات كشاورزی و مواد غذایی بوده است.

مدیركل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی افزود: در مدت‌زمان یادشده، از میان مرزهای كشور بندر شهید رجایی با یک‌میلیون و ۴۶۷ هزار تن معادل ۳۰  درصد فعال‌ترین مرز درزمینهٔ ترانزیت ورود كالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای پرویزخان با  ۲۴  درصد و باشماق با  ۱۰ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

نفیسی بیشترین حجم تردد كامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام كرد و افزود: بیشترین حجم مسیرهای پرتردد كالا از مرزهای كشور طی مدت مذكور از پرویزخان به بندر امام، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون بوده است.

بازدید: 0

مطالب مرتبط